Wentylacja


Sprawdzone Systemy Wentylacyjne!

O co chodzi?

Prawidłowa wentylacja w domach, mieszkaniach, ale również pomieszczeniach biurowych i innych budynkach sprawia, że powietrze w nich zgromadzone zostaje wymienione na nowe pozbawione wszelkich substancji źle wpływających na nasze zdrowie i samopoczucie. Wentylacja zapobiega odkładaniu się zanieczyszczeń, ale także pleśni, wilgoci czy grzybów. Powietrze w źle wywietrzonych pomieszczeniach często wywołuje senność, bóle głowy czy zawroty, dlatego też tak ważny w każdym budynku jest montaż wentylacji. Stan naszej wentylacji, albo jej brak bardzo łatwo możemy rozpoznać po wilgoci, która będzie widoczna na naszych oknach lub ścianach. Źle pracująca wentylacja uniemożliwia prawidłowe funkcjonowanie wszystkich mieszkańców, a także negatywnie wpływa na stan pomieszczenia tworząc najczęściej grzyby i pleśnie na ścianach.

Układy wentylacyjne z odzyskiem ciepła, czyli z rekuperacją ukierunkowane głównie na domy jednorodzinne, w których zastosowanie szczelnej stolarki okiennej i nieprzepuszczalnych izolacji wymaga zapewnienia wentylacji z minimalnymi stratami ciepła. W naszej ofercie pełna gama urządzeń renomowanych firm. Ekologia i ochrona środowiska ma tutaj także kluczowe znaczenie, gdyż dzięki rekuperatorom możemy odzyskać energię cieplną z powietrza, które zostałoby wydalone z układu wentylacyjnego na zewnątrz i bezpowrotnie energia z niego zostałaby utracona.

Jak działa rekuperacja?

Rekuperator to urządzenie, które stosuje się w systemach wentylacyjnych. Umożliwia on odzyskiwanie ciepła z powietrza, które wywiewane jest na zewnątrz pomieszczenia czy budynku. W przypadku zastosowania rekuperatora możliwe ograniczenie strat ciepła w budynku wynosi do 95%.

Rekuperatory są najczęściej stosowane w przypadku konieczności zapewnienia budynkowi dopływu i cyrkulacji świeżego powietrza aby zapewnić odpowiedni komfort i wygodę bez konieczności przewietrzania domu, mieszkania. Rekuperacja daje możliwość oszczędności energii w domach jednorodzinnych.

Montowany sprzęt to najwyższej jakości urządzenia, pozwalające na długotrwałą i bezawaryjną pracę. Nasi wyspecjalizowani pracownicy pomogą Państwu zrozumieć zasady działania zamontowanych wentylatorów, oraz wytłumaczą sposoby ich eksploatacji. Cicha praca urządzeń, a także ich wygląd sprawi, że dopasowują się do każdego wnętrza, a nawet do potrzeb najbardziej wymagających klientów. Partnerzy z jakimi współpracujemy to międzynarodowe firmy specjalizujące się w produkcji, oraz dystrybucji wysokiej jakości sprzętu na skalę globalną, przeznaczonego do wentylacji.

Zapewniamy konkurencyjne ceny, indywidualną realizację każdego zlecenia, a także profesjonalne doradztwo na każdym etapie prac. Pomagamy wybrać najlepsze urządzenia naszych klientów adekwatnie do ich oczekiwań oraz standardów, dostosowując się do panującego w pomieszczeniu design’u. Zespół utworzony z najlepszych specjalistów zadba o każdy szczegół począwszy od projektu aż po montaż.